PAKET KLİMA.

Comformatic cihazları mağazalarda, bankalarda, laboratuarlarda, bilgi işlem merkezlerinde, otellerde v.b. yerlerde soğutma, ısıtma, havalandırma amacı ile kullanılırlar. Paket tipi klima cihazı olması nedeni ile kullanma, montaj ve bakım kolaylıkları getirilmiştir. Sessiz ve emniyetli çalışması ile tercih edilen cihaz olmuştur.

GÖVDE

Galvaniz üzeri boyalı saçtan özel olarak form verilmiş sağlam bir iskelete sahiptir. İskelet kolay açılabilir kapaklarla donatılmıştır. Fırın boya ile boyanarak dış tesirlere karşı korunmuş ve dekoratif bir görünüm almıştır. Ayrıca ses ve ısıya karşı tecrit edilen kapaklar cihaza müdahaleyi kolaylaştırmıştır.

KOMPRESÖR

Hermetik R22 gazı ile çok sessiz ve emniyetli olarak çalışan soğutma kompresörlerine sahiptir. Kapasite değerine göre 1,2 veya 3 kompresör kullanılmıştır.

EVAPORATÖR BATARYASI

Bakır boru alüminyum kanatlı, yüksek ısı geçirgenliğine ve gerekli kapasiteyi sağlayacak yüzeye sahiptir. Deniz tipi olarak bakır boru, bakır kanatlı olarak imal edilebilirler

EVAPORATÖR FANI

Sessiz ve düşük devirde çalışan galvaniz gövde ve rotora sahip santrifüj vantilatörler kullanılmıştır. Fan basıncı 80 mmSS'a kadar çıkabilir.

ISITMA BATARYASI

İstek üzerine yapılmaktadır. Bakır boru alüminyum kanatlı olarak imal edilmektedir. Isıtıcı akışkan olarak sıcak su, kızgın su, buhar kullanılabilir. Ayrıca elektrikli rezistanslı bataryada tercih edilebilir.

HAVA FİLTRESİ

Cihazın ön kısmında bulunur. Yıkanabilir tiptedir, kolayca sökülüp takılabilir. Havanın temizlenerek ortama verilmesini sağlar. Temiz oda sistemleri için özel filtre uygulamaları yapılmaktadır.

ELEKTRİK PANOSU

Elektrik panosu, gerekli kontaktörler, termikler, otomatik sigortalar, şalterler, sinyal lambaları v.b. elemanlar ile donatılmış güç ve kumanda devresinden oluşup, programlanabilir. Dijital termostat ve seçici anahtar ile yaz-kış konumlarında ±1°C'lik diferans ile ısıtma ve soğutma sağlanır.

SOĞUTMA DEVRESİ ELEMANLARI

DRIER : Sistemdeki rutubeti alır.
SIGHT GLASS : Likit borusundaki freon sıvısının görülmesini sağlar.
EXPANSION VALF : Evaporatördeki soğutma kapasitesini ayarlar.
SOLENOID VALF : Odatermostadının ikazına göre freon gazının yolunu keserek sistemin düzenli çalışmasını sağlar.
ALÇAK - YÜKSEK BASINÇ PROSESTADI : Emme ve basma devresindeki basınçların belirli sınırlar içinde kalmasını sağlar. Kış çalışması için prosestatik kontrol, mevcuttur.
FARK BASINÇ SWICHI : Filtre kirliliği ve kayış kopması durumunda kompresörü durdurur ve ikaz lambasını yakar.
DONMA TERMOSTATI : Sistemde oluşabilecek düşük evaporasyon sıcaklığına karşı kompresörü korur.
4 YOLLU SOLENOID VALF : Heat-Pump uygulamalarında kullanılır.
OTOMATİK KONTROL ELEMANLARI :İsteğe bağlı olarak konulur.
Comformatic Roof - Top (Heat Pump)
Sıcaklık ve nem panelleri ile hassas iklimlendirme yapmak mümkündür.

HAVA SOĞUTMALI KONDENSER TEKNİK ÖZELLİKLER

GÖVDE : Galvaniz sac panellerden oluşur. İstenildiği an sökülüp tekrar monte edilme özelliğine sahiptir. Dış ortama monte edilen kondenser ile cihaz arasındaki bağlantı, bakır borular ile yapılır.
KONDENSER BATARYASI: Alüminyum kanatlı, bakır borulu olarak imal edilmiştir. Freon gazının yoğuşması için gerekli yüzeye sahiptir.
FAN : Plastik veya alüminyum kanatlı 1000 d/dak. elektrik motoru ile direkt akuple olarak çalıştırılırlar. Hava hızlarının düşük seçilmesi ve fanların plastik veya alüminyum olması kondenser fanlarının sessiz çalışmasını sağlar.
ELEKTRİK MOTORU : Tam kapalı sızdırmaz ve 1000 d/dak. elektrik motorları kullanılmıştır. Kapasiteye göre sayıları değişmektedir.
FAN DAVLUMBAZI: Galvaniz saçtan sıvanarak yapılmıştır. Havanın yönlendirilmesini sağlar.
FAN DAVLUMBAZ KAFESİ : Fan kanatlarının korunmasını sağlar.